Електричне опалення – опалення майбутнього

Із настанням холодів питання опалення стає дедалі актуальнішим. Більшість прагне мінімізувати витрати на опалення. З одного боку, можна намагатися всіляко заощаджувати на опаленні, підтримуючи прийнятну температуру і тепліше одягатися, а з іншого – можна встановити енергоефективну систему опалення.

У компанії UDEN-S ми щиро вважаємо, що саме електроопалення – це альтернатива, до якої ми рано чи пізно прийдемо.

Порівняймо різні види опалення: централізоване опалення, котли на дровах і вугіллі, газові котли.

Централізоване опалення (ЦО)

У централізованого опалення немає перспектив. Теплоцентралі, побудовані в радянську епоху, вже не в змозі забезпечувати нормальне теплопостачання. При цьому ЦО дорожчає з кожним роком, оскільки зростає вартість газу і його транспортування.

Твердопаливні котли

Котли на дровах або вугіллі незручні і вимагають постійного контролю. Паливо треба запасати перед початком сезону, десь зберігати. Зараз машина дров (5 кубів) коштує не менше 1500 грн., а однією машиною не обійтися. Для квартир цей варіант взагалі не прийнятний.

Газові котли

Газова система опалення також потребує регулярного обслуговування, якість газу залишає бажати кращого. Тарифи на блакитне паливо ростуть не по роках, а по місяцях. У деяких населених пунктах газове опалення в принципі недоступне через віддалене географічного положення.

Електрика для опалення будинків і квартир: перспективи

Україні не вистачає свого газу для опалення, а закуповувати його у сусідів невигідно. Імпортна сировина дорожчає з кожним роком. І рано чи пізно вона закінчиться. Тому газове опалення поступово відходить у минуле.

Зараз ми виробляємо 58% всієї електрики на атомних електростанціях. Але на опалення витрачається лише 1% отриманої енергії!

У Радянському Союзі електричне опалення було майже що під забороною. Зі студентської лави інженерам втовкмачували ідею незамінності газу. І навіть досі є «фахівці», для яких словосполучення «електричне опалення» – це нонсенс.

Але в реальності газ дорожчає швидше, ніж зростають тарифи на електроенергію. Тому передові держави планомірно відмовляються від газового опалення. Тепер газ – це тільки сировина для промисловості.

Що відбувається в світі?

Головний світовий тренд – перехід на недорогі екологічно чисті поновлювані джерела енергії. І це розумний підхід – вкладати гроші у розвиток альтернативної енергетики замість пошуків нових родовищ газу та нафти.

В 2010 році на розвиток світової альтернативної енергетики було витрачено 250 млрд доларів!

Вже зараз в Європі переважна частина будинків опалюється електрикою:

  • Франція – 40%
  • Іспанія та Фінляндія – 30%
  • Норвегія – понад 80%

Це при тому, що саме Норвегія –о дин з найбільших виробників газу в світі!

«Пасивні» і «нульові» будинки, що працюють лише на поновлюваних джерелах енергії, масово будують в ЄС ще з 2012 року. А на 2025 рік заплановано зведення будинків «плюс-енергія».

Що відбувається у нас?

Так, багато у чому ми відстаємо від передових європейських країн. Але давайте не будемо себе знецінювати. Якщо раніше уряд не приділяв уваги енергетичному питанню, то зараз, починаючи з 2001 року, він виявляє до нього активний інтерес. Приймаються позитивні рішення для того, щоб знизити споживання газу в країні.

Державна підтримка населення вкрай важлива. Тому в розвинених країнах є пільги і субсидії для тих, хто перейшов на альтернативні джерела енергії.

Окремі заходи вживаються і у нас. Так, в деяких регіонах можна отримати кредити на цілі, пов'язані з енергозбереженням – наприклад, на установку нової енергозберігальної системи опалення або на утеплення будинку.

Якщо ви використовуєте електричне опалення, то під час опалювального сезону можете перейти на більш вигідний пільговий тариф.

Робимо правильний вибір

Існує великий вибір різних систем електричного опалення. Вони вже займають певну (причому далеко не найменшу) нішу на українському ринку. І цей вибір виправданий, адже електроопалення це:

  • Низька ціна у порівнянні з газовим – як на саме обладнання, так і на його монтаж.
  • Безпека.
  • Екологічність.
  • Не потрібне складне профілактичне обслуговування.
  • Можливість установки не залежить від комунікацій теплопостачання.
  • Електричні обігрівальні панелі можуть застосовуватися у якості доповнення до основного опалення.

Україна має величезні ресурси для використання альтернативних джерел енергії. Наша команда націлена розвивати і покращувати найпросунутіші системи електричного опалення.